Relief ACP to obecnie jedyny dostępny na rynku preparat przeznaczony do leczenia nadwrażliwości o potrójnym działaniu. Jako jedyny środek zawiera 3 związki aktywne:

Azotan potasu (5%):
 
Redukuje nadwrażliwość w krótkim okresie. Działa na zasadzie chemicznego znieczulenia, przynosząc natychmiastową ulgę pacjentowi. Azotan potasu przenika w głąb zęba w bardzo szybki powstrzymując znajdujące się w nim receptory bólu.
 
Fluorek sodu (0,22%):
 
Zastosowanie fluoru przyspiesza regenerację zębów oraz zmniejsza ryzyko próchnicy.
 
Amorficzny fosforan wapnia (0,75%):
 
Redukuje nadwrażliwość w długim okresie. Likwiduje przyczynę jej powstawania. Dzięki zastosowaniu technologii hydroxyapatytów zamyka kanalika w zębinie, uniemożliwiając im przewodzenie bólu.

Żel Relief ACP to świetne rozwiązanie dla pacjentów cierpiących na nadwrażliwość spowodowaną przez recesję dziąseł, odsłonięty szyjki czy wybielanie zębów.

 

 

Oferowany przez nas preparat pozwala więc:
 
1)    zmniejszyć nadwrażliwość dzięki przyspieszeniu procesu okluzji
2)    odbudowuje szkliwo, poprzez wytworzenie nowej powłoki hydroxyapatytów
3)    przyspiesza proces remineralizacji zębów
4)    zwiększa połysk szkliwa, dzięki wypełnieniu niedoskonałości jego powierzchni
5)    dzięki zastosowaniu fluoru zmniejsza ryzyko próchnicy
 

Cechy   Korzyści 
 

Zawiera zarówno amorficzny fosforan wapnia (ACP) i fluor

 • ACP znacząco redukuje nadwrażliwość
 • ACP odbudowuje szkliwo
 • ACP zwiększa połysk szkliwa
 • Fluor zmniejsza ryzyko próchnicy
 • Zawiera 3 składniki potrzebne w procesie remineralizacji (wapń, fosfor i fluor)

5% azotan potasu

 • Związek działający na zasadzie chemicznego znieczulenia

Dwukomorowa strzykawka

 • W celu zapewnienia optymalnych rezultatów wapń i fosfor są rozdzielone aż do momentu wyciśnięcia żelu
Strzykawka wieloaplikacyjna
 • Lżejsza, mniejsza a przez to bardziej wygodna w użytkowaniu
Aplikacja za pomocą nakładek indywidualnych
 • Łatwy i wygodny sposób nałożenia
Świeży, miętowy smak
 • Większy komfort stosowania
Szerokie zastosowanie
 • Znakomicie sprawdza np. podczas wybielania zębów – może być stosowany zarówno przed jak i po zabiegu
 • Może być stosowany regularnie, jako element higieny jamy ustnej, lub doraźnie gdy pojawi się nadwrażliwość

 

Jak działa amorficzny fosforan wapnia (ACP)?

 

Powierzchnia zębów przed zastosowaniem preparatu.

 

Cząsteczki ACP dostają się  na powierzchnię zębów wraz z żelem wybielającym. ACP zatyka kanaliki w zębinie znacznie redukując nadwrażliwość.

 

Nowa powłoka wytworzona na powierzchni zębów przez ACP wypełnia jej niedoskonałości i dodaje zębom połysku.

 

Zastosowanie:

 

Zakres zastosowania preparatu Relief ACP jest właściwie nieograniczony. Jest to preparat typowo profilaktyczny, który może być stosowany  przypadku jakichkolwiek problemów związanych z przeciwdziałaniem oraz późniejszym leczeniem nadwrażliwości.

 

Przyczyn powstawania nadwrażliwości zębów jest wiele do najczęstszych zaliczamy jednak:

 

 • wybielanie
 • zimno
 • gorąco
 • słodycze
 • kwasy
 • dotyk

 

Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku bólu zębów wywołanego przez czynniki termiczne i chemiczne, uwarunkowania periodontologiczne, recesje dziąseł czy wybielaniem zębów.

 

Czas stosowania preparatu Relief ACP nie jest określony w ścisły sposób. Jest to preparat profilaktycznie, nie ma więc możliwości jego przedawkowania. Długość kuracji powinna być indywidualnie dostosowana do każdego pacjenta. Część pacjentów osiągnie wyraźną poprawę już po kilku dniach stosowania, inni u których nadwrażliwość przyjmuje bardziej trwałą i agresywną formę będą musieli trochę wydłużyć okres kuracji.

 

Sposoby aplikowania:

 

Preparat do znoszenia nadwrażliwości Relief ACP znajduje się w dwukomorowej strzykawce z końcówką miksującą. Jego składniki są oddzielone od siebie aż do momenty wyciśnięcie żelu ze strzykawki. Wtedy to poprzez ich zmieszanie powstaje właściwy preparat. Zastosowanie tej metody daje większą stabilność preparatu oraz wydłuża okres jego ważności.

   Istnieją 3 metody aplikacji preparatu Relief ACP:

 

 • Aplikacja w indywidualnie przygotowanych nakładkach – to najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje najwyższą skuteczność oraz optymalne rezultaty. Dzięki precyzyjnie wykonanym nakładkom żel wybielający nie wypływa z nakładek oraz jest równomiernie rozprowadzony po wszystkich zębach.
 • Szczotkowanie zębów – to najbardziej prosta forma aplikacji żelu, należy nałożyć odpowiednią ilość preparatu na szczoteczkę, następnie dokładnie i powoli szczotkować nią zęby. Po zakończeniu szczotkowania nie wypluwamy żelu oraz nie płuczemy przez 3 minuty.
 • Aplikacja w nakładkach uniwersalnych – preparat może być również stosowany w nakładkach uniwersalnych, nie jest to jednak tak skuteczne rozwiązanie jak w przypadku nakładek wykonanych indywidualnie.

 

Preparat Relief ACP dostępny jest w dwóch wielkościach zestawów:

 

Zestaw REFILL

 

Zestaw REFILL to zestaw uzupełniający, przeznaczony dla pacjentów posiadających już swoje nakładki oraz w przypadku których problem z nadwrażliwością jest problemem przejściowym.

Zestaw zawiera:

 

 • 4 strzykawki (2,4 ml) z preparatem na nadwrażliwość
 • instrukcja dla stomatologa oraz instrukcja dla pacjenta

 

 

 

 

 

Zestaw STARTER

Zestaw STARTER to zestaw startowy, najczęściej wybierany przez lekarzy, który pozwala na przeprowadzenie pełnej kuracji leczącej nadwrażliwość. Zestaw wystarcza na przeprowadzenie 12 dwułukowych aplikacji. W zestawie znajdują się dodatkowo materiały potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek wybielających.

Zestaw zawiera:

 

 • 6 strzykawek (2,4 ml) z preparatem na nadwrażliwość
 • pudełko na nakładki dla pacjenta
 • 2 płytki EVA do wykonania nakładek
 • instrukcja dla stomatologa oraz instrukcja dla pacjenta

 

 

 


 

Technologia ACP w preparatach Philips NiteWhite i DayWhite
 
Nite White ACP oraz Day White ACP to jedyne nakładkowe preparaty wybielające, które zawierają amorficzny fosforan wapnia (ACP) formułę, która stała się nowym standardem we współczesnej stomatologii.

 

Badania kliniczne dowodzą, amorficzny fosforan wapnia (ACP) ma następujące właściwości:

 

 • odbudowuje szkliwo poprzez wytworzenie nowej powłoki hydroxyapatytowej na powierzchni zębów 1,2,3,4
 • zmniejsza nadwrażliwość o 30% 7,8
 • przywraca zębom połysk poprzez wypełnienie ich powierzchni nową powłoką hydroxyapatytów 5
 • zmniejsza ryzyko nawrotu przebarwień, które często pojawia się już po 6 miesiącach od zakończenia kuracji 5

 

Dzięki temu preparaty firmy DISCUS to pierwsze i jedyne preparaty do nakładkowego wybielania zębów, które poza samym usuwaniem przebarwień odbudowują również szkliwo Twoich pacjentów. Dzięki czemu będzie ono zdrowsze i bardziej błyszczące. To wielka przewaga w stosunku do innych dostępnych na rynku preparatów, które nie posiadając w swoim składzie tej formuły.

Dodatkowo ACP w znacznym stopniu (badania kliniczne pokazują, że aż o 30%) redukują ryzyko pojawienia się w trakcie i po zabiegu nadwrażliwości zębów. Znacznie zwiększając przez to komfort pacjenta podczas zabiegu.

 

Badania kliniczne:

 1. Haywood V. Dentine hypersensitivity: bleaching and restorative considerations for successful management. IDJ (2002) 52, 376-384.
 2. Haywood V. Treating Sensitivity During Tooth Whitening. Compendium, Vol. 26, No. 9 (Suppl 3), Sept. 2005.
 3. Geiger S, Matalon S, Blasbalg J, et al. The clinical effect of amorphous calcium phosphate (ACP) on root surface hypersensitivity. Oper Dent. 2003;28:496-500.
 4. M. Cherng, S. Takagi and L.C. Chow. Reduction in Dentin Permeability using a Calcium Phosphate Slurry. Journal of DENTAL Research 83 (Special Issue A); IADR CD-ROM Abstract No. 0119, 2004.
 5. Tung, M.S., Eichmiller, F.C. Amorphous Calcium Phosphate for tooth mineralization. Compened Contin Educ dent, Vol. 25, No. 9 Suppl 1, Sep 2004, pp 9-13, Journal Code 9600713, Journal Subset MEDJSD, ISSN 1548-8578.
 6. Schemehorn, B.R., Orban, J.C., Wood. G.D., Fischer, G.M. Remineralization by Fluoride Enchanced with Calcium and Phosphate ingrediants. The Journal of Clinical Dentistry, Vol. X, No. 1.
 7. M. Markovic, B.O. Fowler and M.S. Tung. Preparation and comprehensive characterization of a calcium hydroxyapatite reference material. Journal of Research of National Institute of Standards and Technology, Vol. 109, No. 6, Nov-Dec 2004.
 8. Featherstone, John D.B. The science and practice of Karies prevention. JADA Vol. 131, July 2000.
 9. Flaitz C, Hicks J. Whitening agent effects on enamel Karies formation and progression. IADR unpublished abstrakt #73739.
 10. Zhang L, Li Z, Dong Y, Chin J. Experimental study of phosphopeptide in promoting tooth remineralization. Dent Res. 2000 May; 3 (1): 27-30.
 11. Amorphous Calcium Phosphate is patented technology exclusively licensed to Discus Dental Inc. By ADA foundation

 

Pliki do pobrania:

 

 

Instrukcja dla pacjenta Ulotka informacyjna

 

 

 

Zoom! WhiteSpeed
Nite White ACP
Nite White & Day White
Zoom! Whitening Pen
Relief ACP
MEGASONEX - ultradźwiękowa szczoteczka do zębów

Jesteśmy przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Discus Dental. Zaopatrujemy gabinety stomatologiczne na terenie całej Polski w najwyższej jakości sprzęt i materiały stomatologiczne, takie jak laser diodowy czy laser stomatologiczny. Specjalizujemy się również w sprzedaży takich produktów jak lampa do wybielania zębów oraz preparaty do wybielania zębów. Oferujemy też profesjonalne kursy stomatologiczne i szkolenia stomatologiczne.

namely it rite to simply learn from textbooks not apt disburse a visit internet for highest recent updates, isabel marant sneakers for I wish for apt learn pile up regarding always recipes of cooking. Chanel Espadrilles Hello to always I am too really eager of learning Personal family pages programming, Chanel Espadrilles I am really acute of seeing humorous movies by youtube, babyliss pro perfect curl are you really visiting this network site daily if so afterward you ambition definitely acquire fine knowledge. babyliss perfect curl Thanks amid favor of sharing such a pleasant thinking, Hollister outlet it consists of actually thus humorous not only video clips yet too additional material. babyliss secret curl although.NET provides the ability of shuffle and drop elements, supra shoes Wow, woolrich outlet sales-priced isabel marant sneakersOn every weekend,